Lisagarantii

 


Pikendatud garantiiaeg Kubatuur Pakett
  GOLD+Õhkvedrustus GOLD
6 0-1000 cc 312.34 218.68
6 1001-1400 cc 318.50 224.84
6 1401-1700 cc 332.36 238.70
6 1701-2000 cc 353.92 260.26
6 2001-3000 cc 367.78 274.12
6 3001 cc++ 401.66 308.00
12 0-1000 cc 501.48 314.16
12 1001-1400 cc 510.72 323.40
12 1401-1700 cc 529.20 341.88
12 1701-2000 cc 558.46 371.14
12 2001-3000 cc 576.94 389.62
12 3001 cc++ 623.14 435.82
24 0-1000 cc 959.84 585.20
24 1001-1400 cc 975.24 600.60
24 1401-1700 cc 1013.74 639.10
24 1701-2000 cc 1067.64 693.00
24 2001-3000 cc 1106.14 731.50
24 3001 cc++ 1190.84 816.20
Pikendatud garantiiaeg Kubatuur 3 STAR
6 0-3000 cc++ 339.78
12 0-3000 cc++ 487.20

Laadi alla Tauf Auto lisagarantii ülevaatuse akt:

 


Tauf-Auto AS loetletud sõlmede pikendatud garantii tingimused.

 

Lugupeetud klient,

Käesolevad tingimused sisaldavad olulist infot Teie sõiduki pikendatud garantii kohta. Maksimaalse kasu saamiseks soovitame tingimused põhjalikult läbi lugeda. Garantii katab tingimustes toodud varuosade rikete kõrvaldamiseks vajaminevate varuosade ja tööaja kulud.

Oleme kindlad, et naudite paljude kilomeetrite jagu probleemideta sõitu. Juhul, kui peaks juhtuma ootamatu mehaaniline- või elektrisüsteemi rike, siis aktsepteerime kõiki selle garantii raames esitatud garantiinõudeid.

Tähelepanu!
Kiire ja tõhusa teeninduse tagamiseks tuleb esitada garantiileht, hooldusraamat ja vajadusel muud dokumendid.

 

Pikendatud garantii hakkab kehtima Garantiilehel märgitud kuupäevast ning on kehtiv Garantiilehel märgitud perioodil.

Lisagarantii kehtib lisaks Eestile järgmistes Euroopa riikides:
Andorra, Austria, Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Horvaatia, Island, Küpros, Tšehhi Vabariik, Taani, Soome, Prantsusmaa, Makedoonia, Norra, Saksamaa, Gibraltar, Kreeka, Ungari, Island, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Poola, Portugal, San Marino, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania, Rootsi, Šveits, Madalmaad, Türgi (Euroopa osa), Ühendkuningriik ning Serbia ja Montenegro

Pikendatud garantii katab Teie sõiduki loetletud mehaanilisi ja elektrilisi osi ootamatute tehniliste või elektriliste rikete korral. Pikendatud garantii kehtib ainult järgnevalt loetletud osadele:

Mootor

Nookurite plokk, k.a hüdrotõukurid, sisselaske- ja väljalaskeklapid (v.a põlenud), vedrud ja juhtpuksid, plokikaan (v.a praod ega koksistumine), plokikaane tihend ja eesmise klapikambri kaane tihend (v.a äravajumine), tõukurvardad, nukkvõllid ja tõukurid, jaotushammasrattad, jaotusrihmad ja jaotusketid, õlipump, kolvid ja kolvirõngad, silindrihülsid, kepsud, kolvisõrmed ja kepsulaagrid, väntvõll ja selle laagrid, sisselaskekollektor, hooratas ja selle hammasvöö, mootori kinnitused ja mootori juhtmestik.

Jaotusrihmad

Jaotusrihmad on kaetud garantiiga, kui need on vahetatud tootjatehase poolt ettenähtud vahetusvälba järgi (vajadusel peab olema valmis seda tõestama).

Manuaalkäigukast

Järgmiste sisemiste mehaaniliste osade rike: ülekanded, sünkronisaatori rõngad, vahetusmehhanismi liugurid ja võllid, laagrid ja puksid, peaülekanded.

Automaatkäigukast

Järgmiste sisemiste mehaaniliste osade rike: võllid, hammasülekanded, sidurid, pidurilindid,
juhtklappide plokk, kiiruspiirik, õlipump, laagrid ja puksid, planetaarülekanne, vedavad hammasvõrud, ülekanded ja pöörlemissageduse juhtarvuti.

DSG käigukast

Järgmiste sisemiste mehaaniliste osade rike: ülekanded, sünkronisaatori rõngad, vahetusmehhanismi liugurid ja võllid, laagrid ja puksid, peaülekanded, sidurid (v.a kulumine) juhtklappide plokk, õlipump,

Sujuvalt muutuva ülekandearvuga käigukast CTX

Sisemiste mehaaniliste osade rike, sealhulgas sidurid, planetaarülekanded, reduktorülekanded, võllid, muutläbimõõduga rihmarattad, veoelemendid (ketid), sisemised tihendid, laagrid ja puksid.

Hüdrotrafo

Mistahes sisemiste mehaaniliste osade rike.

Diferentsiaal

Taldrikhammasratas ja võllratas, hammasülekanded, võllid, laagrid ja puksid, vaheseibid ja äärikud.

Esivedu

Rattalaagrid (ainult vedaval teljel), veovõllid, kaasa arvatud püsikiirusliigendid, kardaanliigendid ja muhvid (v.a nende katted).

Tagavedu

Poolteljed, tagarataste veovõllid, kaasa arvatud püsikiirusliigendid, kardaanliigendid ja muhvid (v.a nende katted).

Rattalaagrid

Rattalaagrid (ainult vedaval teljel), poolteljed.

Turbolaadija

Turbo kaetakse garantiiga vaid siis, kui see on uuena tehases paigaldatud.

Nelivedu

Kaetud sarnaselt eelkirjeldatud esi- ja tagaveole.

Blokeerumisvastane seadis (ABS)

Tootja poolt paigaldatud blokeerumisvastased seadised on garantiiga kaetud. (Välja arvatud juhtmestiku ja ühenduste rikked).

Kardaan

Kardaani rike, sealhulgas kardaanliigendid ja muhvid.

Jahutussüsteem

Mootori õlijahuti, mootori temperatuuriandur, mootori termostaat, paisupaak, küttepaneel, radiaator, termostaadi korpus, ventilaatori hüdrosidur ja jahutusvedeliku pump.

Kütusesüsteem (bensiin)

Sissepritsemootorid: Õhukulu mõõtur, lisaõhuklapp, kütuse sissepritsepump, kütuse rõhuregulaator, tühikäigu juhtklapp ja mõõtepea. (Välja arvatud pihustid, juhtmestik, torustik, ühendused, kütusepaak ja kütusefiltrid).

Kütusesüsteem (diisel)

Järgmiste spetsiaalsete diiselkomponentide rike: rõhuregulaator, piduri vaakumpump, külmkäivitusseade, kütuse sissepritsepump, kütuse etteandepump, hõõgküünalde relee, kõrgsurve mõõtepea, hüdrauliline/elektriline ajastusmehhanism, madalsurve etteandepump, kollektori lisarõhu kompensaator, pumba ajami sisse- ja väljalülitamise mehhanism. (Välja arvatud kütusetorud, pihustid, hõõgküünlad, sissepritse ajastuse reguleerimised, kalibreerimine, stendikatsetustel ning emissioonitestis läbikukkumine).

Kütusesüsteem (Tehases paigaldatud surugaasiseade CNG)

Rõhuregulaator, sulgurventiil (ohutusventiil), kontrollventiil.

Õhukonditsioneer (tehases paigaldatud)

Õhukonditsioneeri kompressor, aurusti, paisuklapp, vedelikureservuaar, juhtploki lüliti, puhuri takisti ja konditsioneeri voolikud.

Roolisüsteem (sealhulgas roolivõimendiga roolisüsteem)

Roolilatt ja hammasratas (mitte katted), roolikarp, roolivõimendi latt ja pump, roolivõimendi pumba väike voolik, roolivõimendi paak ja pendelhoob (mitte katted).

Esi- ja tagavedrustus

Keerdvedrud, ülemised ja alumised õõtshargid, kuulliigendid ja pöördliigendid, ülemised õõtshoovad ja hüdrolaagrid alumistele õõtshoobadele.

Pneumaatiline vedrustus (kuulub garantii alla ainult siis, kui märge garantiilehel)

Õhkvedrud, juhtklapid, survepump.

Pidurisüsteem

Peasilinder, pidurdusjõu regulaator, piduri vaakumpump, pidurisadulad, rattasilindrid ja vaakumvõimendi. (Välja arvatud korrodeerunud või kinnikiilunud osad).

Elektrisüsteem

Starteri mootor ja mähised, kaasa arvatud tõmbemehhanism ja pendiks, generaator, süütepoolid, aknatõstukite- ja katuseluugi mootorid, kesklukustus, salongiventilaatori mootor, elektrilise katuseluugi mootor/lüliti, suunatulerelee, esi- ja tagaklaasi kojameeste ning pesurite mootorid, elektrooniline süütevõimendi, ASR juhtplokk, kütusepaagi tasemeandur, süütesüsteemi juhtplokk, hõõgküünla relee (DERV), ASR täitur, sulgemisabi pump, tagumise päikesekatte mootor, aknatõstukid, vaakumpump ja lisaventilaatorid.
(Välja arvatud kogu juhtmestik, alarmsüsteemid, autosisene meelelahutussüsteem, antennid, autotelefonid ja autosisene navigatsiooniseadmestik).

Mootori juhtseade ECU

Sisaldab kõiki elektroonilisi juhtseadmeid.

Sidur

Siduriketas, siduritross, siduri summutusseadised, peasilinder, sidurkorv, survelaager, isereguleeruv mehhanism ja töösilinder. (Välja arvatud kulumine).

Korpused

Garantiiga kaetud osa otsesest mehaanilisest või elektrilisest kahjustusest tingitud kahju korpustele ja mehaanilistele ning elektrilistele osadele korvatakse.

Kulumaterjalid

Kulumaterjalid nagu õlid, filtrid ja jahutusvedelik kaetakse siis, kui nende vahetamine on vajalik otseselt antud kindlustuskaitsega kaetud osa mehaanilise purunemise tõttu.

Pikendatud garantii on kehtiv ainult juhul kui sõidukile on teostatud kõik tootjatehase nõuetele vastavad korralised hooldused, samuti remonttööd Tauf-Auto AS-s või sõiduki ametlikus esinduses kogu tehasegarantii- ja/või lisagarantiiperioodi jooksul.

 

VÄLISTUSED:

  1. Lisagarantiinõuet ei võeta vastu, kui rikkest teatakse hiljem kui 7 päeva pärast selle ilmnemist.
  2. Lisagarantii ei kehti järgnevatel juhtudel:
   – lühirendiautodena, operatiivsõidukitena õppesõidukitena või taksona kasutamisel
   – võidusõiduks või muul viisil aja peale võistlusteks kasutatavad sõidukid,
   – mittestandardsed või modifitseeritud sõidukid.

– väliste või mehhaaniliste vigastuste korral.

 1. Lisagarantii kaotab kehtivuse, kui puuduvad tootja poolt ettenähtud korralised hooldused või ei teostata neid õigeaegselt (tolerants kuni 1 kuu või 1500km).
 2. Garantii ei hõlma järgnevatel põhjustel tekkinud probleeme/kahjustusi:- loomulik kulumine
  – veermiku detailidel on loomuliku kulumise piiriks 80 000 km
  – mistahes võõrkehad masinaosa sees või peal,
  – ülekuumenemine, külmumine,
  – sõiduki mitteotstarbeline kasutamine, hooletus
 3. Lisagarantii ei hõlma järgnevatel põhjustel tekkinud probleeme/kahjusid: valesti või halvasti teostatud remondi tagajärjed, valesti paigaldatud masinaosad, valesti või halvasti valmistatud või väljatöötatud masinaosad, mitte tootja poolt standardina või lisavarustusena paigaldatud masinaosad
 4. Lisagarantii ei hõlma tulekahjust põhjustatud kahjusid ega liiklusõnnetuse poolt põhjustatud kahjustusi sõltumata sellest, kas sõidukikindlustus või kahjukindlustus need katab või mitte. Lisagarantii ei hõlma kolmandaid isikuid ega füüsilisi kehavigastusi.
 5. Lisagarantii ei hõlma tulekahjust põhjustatud kahjusid ega liiklusõnnetuse poolt põhjustatud kahjustusi sõltumata sellest, kas sõidukikindlustus või kahjukindlustus need katab või mitte. Lisagarantii ei hõlma kolmandaid isikuid ega füüsilisi kehavigastusi.
 6. Lisagarantii ei hõlma üleujutuse, sõjategevuse, ülehelikiiruse lööklaine ega tuumaradiatsiooni põhjustatud kahjustusi.

Nõude esitamine Eestis

Kui Teie sõidukil tekib rike, võtke palun ühendust Tauf-Auto AS -ga. Kui see ei ole võimalik, siis lähima sõiduki volitatud edasimüüjaga. Paluge müüjal tuvastada rike.Juhul kui kui rikke parandamine ei ole hõlmatud käesoleva lepinguga, siis kohustute sõiduki osandamise ja remontimise kulud ise katma.

Kui Teie sõidukil tekib rike väljaspool Eestit, palun toimetage oma sõiduk lähimasse sõiduki volitatud esindusse. Paluge teha kindlaks rikke põhjus ja selle kõrvaldamise kulud. Teil tuleb esialgselt parandamise kulud ise kanda. Paluge arvele märkida ostjaks Tauf-Auto AS. Naastes riiki, kust sõiduk osteti esitage palun arve ja sellega kaasnevad dokumendid Teile sõiduki Tauf-Auto AS -le ning Teile hüvitatakse põhjendatud kulud vastavalt Tauf-Auto AS hinnakirjadele.

Pikendatud garantii üle andmine
Pikendatud garantii on seotud Teie sõidukiga ja tõstab selle väärtust uue omaniku jaoks, kui otsustate sõiduki maha müüa. Veenduge, et kõik pikendatud garantiiga kaasnevad dokumendid antakse uuele omanikule üle.
Uus omanik peab pikendatud garantii üleandmisest esimesel võimalusel Tauf-Auto AS teavitama, et tema andmed saaks Garantiilehel sõiduki omanikuna registreeritud ja pikendatud garantii jääks kehtima.