Avada Car Dealer News

Autode ostmine välismaalt? Riskid, ohud ja mida silmas pidada.

Välismaalt autode ostmine kogub üha enam populaarsust. Eriti levinud on teistest riikidest just kasutatud autode ostmine. Hea hind, lai valik (nii varustuse kui mudeli poolest) ning korras soolavabad teed tähendavad, et suure tõenäosusega leiab endale heas korras ning meelepärase sõiduki üsna vähese vaevaga. Auto toomine välismaalt Eestisse võib küll tunduda, kui lihtsa ja murevaba reisina, kuid nagu iga asjaga on ka selles vallas oma varjukülg.

Kasutatud auto ülepiirilise ostu puhul pea silmas järgmist:
• Auto ostu-müügilepingut ei tasu sõlmida välismaa eraisikuga. Eraisikult ostmisel ei laiene tarbijakaitsereeglid, sest tegemist ei ole kaupleja ja tarbija vahel sõlmitud lepinguga, vaid kahe eraisiku vahelise tehinguga.

• Välismaalt vahendajalt ostmisel tee enne ostu kindlaks, kas vahendajal on olemas volitused auto edasimüügiks ja kuidas jaguneb vastutus võimalike probleemide korral Sinu ja vahendaja vahel.

• Oluline on teada, kas vahendaja on ostnud auto enda nimele ning kas ta müüb seda edasi juriidilise või eraisikuna.

• Võõrkeelse lepingu puhul ole kindel, et oled kõigest õigesti aru saanud.

• Pea silmas, et auto maksumusele lisandub veel kulusid, näiteks transpordi- ja kindlustuskulud. Teatud juhtudel võib lisanduda käibemaks, mida ostja maksab Eestisse jõudes, samuti sõiduki registreerimistasud.

• Kui oled auto ostnud Euroopa Liidu (EL) liikmesriigi autokauplusest ehk müügileping on sõlmitud juriidilise isikuga, siis on müüja kauba eest vastutav vähemalt tarbekaupade müüki ja nendega seotud garantiisid puudutava EL-i direktiivi järgi.

• Konkreetse müüja vastutuse kindlaksmääramisel tuleb aga alati lähtuda selle konkreetse riigi seadustest, kus kauba müüja asub.